POMPY CIEPŁA

Montaż pomp ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie instalacji grzewczych w domu.

Głównym zadaniem pompy ciepła jest poprawa standardów energetycznych budynku, redukcja emisji substancji do powietrza oraz zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu.

Pompa ciepła może pełnić funkcję źródła ciepła lub służyć do ogrzewania wody użytkowej. Może również działać w układzie hybrydowym, współpracując z innym źródłem ciepła, lub być samodzielną instalacją. Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje pomp ciepła:

  • powietrzne
  • wodne
  • gruntowe

Budynek, w którym chcemy zainstalować pompę ciepła, powinien spełniać standardy budownictwa energooszczędnego. W takim przypadku zastosowanie pompy ciepła jest uzasadnione, ponieważ będzie działać z określoną wydajnością i w zakresie określonym przez producenta.

Montaż pomp ciepła

Najlepszym momentem na planowanie instalacji pompy ciepła jest początkowy etap budowy domu. Pozwala to na w pełni wykorzystanie potencjału systemu, a montaż przebiega szybko i bezproblemowo. W starszych budynkach pompa ciepła może działać mniej wydajnie.

Podczas projektowania i montażu pompy ciepła ważna jest odpowiednia dystrybucja ciepła w budynku. Dbamy o to, aby podłączenie pompy ciepła było niezawodne, idealnie dopasowane do potrzeb cieplnych budynku i ekonomiczne. Nasze usługi obejmują dobór odpowiedniego urządzenia i układu instalacyjnego, wykonanie niezbędnych obliczeń, prace montażowe oraz przeprowadzenie krótkiego szkolenia z obsługi pompy ciepła.

Rodzaje podłączenia pomp ciepła

  • bezpośrednie podłączenie w układzie bezpośrednim – współpraca z ogrzewaniem podłogowym bez siłowników rozdzielających,
  • podłączenie w układzie z buforem wody grzewczej – bufor działa jako zwrotnica hydrauliczna,
  • podłączenie w układzie z buforem wpiętym szeregowo – bufor umieszczony jest na powrocie do pompy ciepła z zaworem różnicowym ciśnienia.

Projekt instalacji pompy ciepła

Dobór pompy ciepła powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb i charakterystyki budynku oraz aktualnego systemu grzewczego. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie pompy ciepła z systemem ogrzewania płaszczyznowego, takim jak ogrzewanie podłogowe, ścienne lub sufitowe.

 

KONTAKT

biuro@renovatioplus.pl

+48 665 680 006